poniedziałek, Kwi 17 2017

Przypominamy o zwyczaju praktykowanym od dawna podczas drugiego Dnia Świąt Wielkanocnych. Zwyczaj oblewania wodą należy do różnych kultur i ma prastare korzenie. Zapraszamy do artykuły tych, którzy jeszcze o tym zwyczaju nie czytali.

sobota, Kwi 15 2017

Słowo „rezurekcja” pochodzi od łacińskeigo „resurrectio” – zmartwychwstanie. To katolickie nabożeństwo znane od X wieku celebrowano albo późnym wieczorem sobotnim albo w niedzielny poranek. W Polsce było praktykowane od XII wieku, a ujenolicone procedury nadał mu Rytuał Piotrowski (1631), które zostały w 1927 roku potwierdzone Rytuałem Polskim.

środa, Kwi 20 2016

Ulica Henryka Sienkiewicza, zwana jeszcze w latach 20. XX wieku ulicą Graniczną, po części stanowiła granicę miasta. W latach 30. XX wraz z budową kolei szerokotorowej rozpoczął się rozkwit miejsca, o którym chcę opowiedzieć.

środa, Kwi 13 2016

Z sołtys Nowej Iwicznej, Anną Pietrzak, rozmawiała Agnieszka Deja.

wtorek, Kwi 12 2016

Na mapie wygląda jak zwykła droga powiatowa, w istocie jest ważnym ciągiem komunikacyjnym, który pozwala w drodze do Warszawy ominąć całe zakorkowane Piaseczno. Stan jej nawierzchni jest w tragicznym stanie.

Strona 1 z 42
klik_sprawdz

Nowości