Młodzież szuka tożsamości

  • poniedziałek, Kwi 11 2016
  • Napisane przez  piaseczno4u
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę

Klub Kultury w Zalesiu Górnym i młodzież z miejscowego gimnazjum kolejny raz uczestniczyli w warsztatach tożsamości lokalnej.

Celem warsztatów jest poznanie i przybliżenia najbliższego otoczenia społecznego – zarówno Zalesia Górnego, jak i Piaseczna oraz sąsiednich miejscowości. Zajęcia mają pobudzić zainteresowanie tym, co nazywamy „małą ojczyzną”.

– Nasz Klub Kultury z młodzieżą gimnazjalną współpracuje w zasadzie na bieżąco. Część młodzieży korzysta z naszych zajęć: z plastyki, retoryki, modelarni i zajęć szachowych. Ale gimnazjaliści także udzielają nam pomocy, kiedy jej potrzebujemy. Młodzieżowy Klub Wolontariusza z gimnazjum udziela nam wsparcia m.in. przy organizacji zalesiańskich imprez: Jarmarku Hubertowskiego, Festiwalu „Sztukatorzy”, Przeglądu Piosenki Rodzinnej oraz przy transporcie i składaniu sprzętu po imprezach, ale czasem także liści z naszych posesji przy ul. Jelonka i Wiekowej Sosny. Doceniamy tę pomoc i od kilku lat w ramach współpracy dwa razy w roku szkolnym zapraszamy gimnazjalistów na krótkie wyjazdy związane z poznawaniem naszego najbliższego otoczenia. Dotychczas odwiedziliśmy urzędy: Gminy Piaseczno, Starostwa Powiatowego oraz Centrum Kultury, Sąd Rejonowy, Muzeum Opowiadaczy Historii w Czarnowie, Starą Papiernię, Dom Pracy Twórczej ZAIX, park i tężnię w Konstancinie oraz unikalne, konstancińskie prywatne muzeum w willi La Fleur, które zgromadziło najbardziej reprezentatywną w Polsce kolekcję dzieł twórców tzw. „Szkoły paryskiej” – mówi Andrzej Szczygielski z Klubu Kultury w Zalesiu Górnym.

Cały artykuł dostępny jest na stronach naszego partnera medialnego Przeglądu Piaseczyńskiego - link.Czytany 809 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Ludzie i miejsca

Dodaj komentarz

klik_sprawdz

Nowości