Debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu w Prażmowie

  • poniedziałek, Cze 19 2017
  • Napisane przez  piaseczno4u
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę

W poniedziałek 19 czerwca w Prażmowie odbędzie się otwarta debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu.

Miejsce: o godzinie 17.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Prażmów.

Debata o bezpieczeństwie organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017. Głównym celem programu jest wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Program ma charakter interdyscyplinarny i polega między innymi na koordynacji działań Policji, administracji rządowej i samorządowej oraz organizacji pozarządowych w celu poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społecznych w zakresie poprawy bezpieczeństwa.Pozwalają także na wymianę informacji z mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców gminy Prażmów na debatę, której tematem będą przede wszystkim problemy mieszkańców zdiagnozowane na podstawie "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", priorytetowe działania dzielnicowych, przedsięwzięcia z zakresu profilaktyki społecznej odpowiadające na zgłaszane zagrożenia, aplikacja "Moja Komenda" oraz bezpieczeństwo osób starszych, czyli Jak nie dać się oszukać "na policjanta”.

Redakcja piaseczno4u


Czytany 21 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Wiadomości

Dodaj komentarz

klik_sprawdz

Nowości