W 400 pocztówek dookoła świata

  • poniedziałek, Sie 03 2015
  • Napisane przez  piaseczno4u
  • wielkość czcionki zmniejsz wielkość czcionki powiększ czcionkę

W Muzeum Regionalnym w Piasecznie odbędzie się wystawa zbioru pocztówek, w którym najstarsza kartka pochodzi z lat 50. XX wieku, a najnowsza sprzed 14 lat. Wystawa W 400 pocztówek dookoła świata będzie dostępna w dniach od 6 do 29 sierpnia.

Wystawa ta została przygotowana jest przez Muzeum Zamoyskich w Kozłowce, a wszystkie eksponaty pochodzą z archiwum wieloletniej przyjaciółki Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Elli Heath z domu Różańskiej. Właścicielka zbioru (1924-2015) młodość spędziła w Warszawie (uczestniczyła m.in. w Powstaniu Warszawskim). Po wojnie wyjechała do Anglii. Tam wyszła za mąż za biznesmena, prowadzącego interesy w wielu państwach na świecie.

Pocztówki to pamiątka z jej podróży i rozlicznych znajomości na całym świecie. Najstarsza kartka pocztowa pochodzi z lat 50. XX wieku, najnowsza zaś sprzed 14-u lat. Wystawa kart pocztowych E. Heath z archiwum Muzeum Zamoyskich w Kozłówce była prezentowana po raz pierwszy w ubiegłym roku na ekspozycji „W 31 dni dookoła świata” w galerii „Z ogrodu” Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Widokówki zachęcają do podróży w dalekie strony: do Azji, Oceanii i Ameryki Południowej.

Redakcja piaseczno4u

Czytany 2019 razy
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Opublikowano w Zapowiedzi Kulturalne
Więcej w tej kategorii: « Dni Tarczyna 2015

Dodaj komentarz